1. Склад жиж для вейпів
 2. На що звернути увагу у процесі вибору
 3. Що таке самозаміс і кому він підійде
 4. Підведемо підсумки

Як обрати жижу для вейпуАсортимент жижі для вейпів постійно збільшується. На ринку з'являються нові бренди, смаки та суміші. Зробити правильний вибір за такого розмаїття складно навіть досвідченим вейперам, що вже говорити про новачків. На щастя, існують чіткі критерії відбору, за якими можна знайти в морі жижі свою суміш для більш повної та глибокої насолоди вейпінгом.

Склад жиж для вейпів

До складу кожної суміші входять постійні та додаткові компоненти. Деякі з них використовуються для забезпечення певних фізико-хімічних властивостей жижі, а інші – для смаку та задоволення. У кожній рідині для електронних сигарет є 4 базові компоненти: пропіленгліколь, гліцерин, нікотин, ароматизатори.

Пропіленгліколь

Пропіленгліколь - це безбарвна, добре розчинна у воді рідина з солодкуватим присмаком і ледь вловимим запахом. Вона не токсична і може використовуватися в якості харчової добавки або засобу для знезараження. Пропіленгліколь сприяє рівномірному розчиненню всіх компонентів та повноцінному прояву їх властивостей, тому в деяких рідинах для електронки його частка перевищує 50%.

Гліцерин

Так само як і пропіленгліколь, гліцерин є основним компонентом сумішей для вейпу. Це безбарвна, масляниста, добре розчинна у воді рідина, завдяки якій пара стає більш густою та насиченою. Саме гліцерин вивільняє молекули води із суміші, сприяючи їх переходу в газоподібний агрегатний стан. У девайсах із потужною дріпкою можна використовувати рідини з підвищеним вмістом цього компонента (у деяких випадках навіть до 80%).

Нікотин

Одним із найвідоміших алкалоїдів, що викликають відчуття задоволення при вживанні, є нікотин. Його добувають з листя або стебла тютюну шляхом екстракції, сульфатування, десульфатування або фракціонування. Спосіб отримання нікотину впливає на його чистоту та вартість. Найдорожчий та хімічно чистий нікотин сьогодні видобувається шляхом фракціонування (2 долари за 1 гр.). Іноді його не додають у суміші взагалі, залишаючи на етикетках позначку 0 мг. У продажу зустрічаються заправки із вмістом нікотину від 0,5 до 12 мг/мл. При виборі співвідношення важливо пам'ятати, що у потужних вейпах об'єми пари, що виділяються, будуть на порядок вище, ніж у звичайних моделей. Тому навіть при використанні сумішей з 6 мг/мл можливе передозування з усіма наслідками для здоров'я.

Ароматизатор

Надає пару приємний смак та запах. Спеціальні ароматизатори для вейпінгу можуть бути синтетичного або природного походження. Головна умова – при нагріванні вони не повинні виділяти токсичних речовин.

Склад жиж для вейпу

На що звернути увагу у процесі вибору

Незважаючи на простоту самого процесу паріння, підбір оптимального складу суміші - завдання не з легких. Необхідно враховувати не тільки властивості компонентів, а й умови зберігання, особливості роботи самого вейпу.

Тип випарника

Випарники відрізняються між собою габаритами, формою, розмірами тягових отворів та конструктивними особливостями. Вони можуть бути змінними, обслуговуваними та не змінними. Найбільшою популярністю користуються сьогодні змінні моделі. Спочатку вони розташовувалися у верхній частині девайсу, через що часто перегорали ґноти. Потім виробники розробили нові моделі:

 1. Нижні змінні випаровувачі (ВСС). Випарники цього типу добре розкривають смак ароматизаторів та мають непоганий показник зносостійкості.
 2. Двоспіральні моделі (BDC). Навантаження розподіляється на спіралі рівномірніше. До того ж, на виході створюється більший об'єм пари.
 3. Моделі із вертикально розташованою спіраллю (BVC). Головна перевага випарника цього типу – рівномірне обдування витків спіралі. Термін експлуатації вищий, ніж в інших моделей.

Слід також звернути увагу на опір спіралі. Чим він нижче, тим інтенсивніше працюватиме випарник. Наприклад, модель 1,6 Ом забезпечує більш густу та насичену пару, а випарники 2,1 Ом мають більш тривалий термін експлуатації девайсу за рахунок зниження навантаження на дріпку.

Міцність жижі

Міць рідинМіцність складу визначається шляхом підрахунку кількості нікотину (мг/мл). Все залежить від конкретних завдань вейпера та потужності девайсу. Наприклад, затяті курці прагнуть в такий спосіб замінити сигарети чи поступово кинути палити. Для звичайного вейпінгу швидше підійдуть жижі з низьким вмістом нікотину, адже сам собою процес паріння неймовірно естетичний і може приносити задоволення без алкалоїдів.

При виборі суміші необхідно керуватися такими пропорціями (мг/мл):

 • 0 – відсутність нікотину;
 • 3-6 – рівень легких цигарок;
 • 12 – аналог середніх цигарок;
 • 18-24 – рівень міцних та дуже міцних цигарок;
 • 36 – концентрат, який використовують для змішування з менш міцними жижами.

Співвідношення VG/PG

Співвідношення базових компонентів основ всіх сумішей визначає її базові фізико-хімічні характеристики. Йдеться про пропіленгліколь (PG) і гліцерин (VG). Розглянемо нижче найпопулярніші пропорції:

 • 50 VG/50 PG – класичне співвідношення з невеликою кількістю пари на виході;
 • 60 VG/40 PG – помірна насиченість смаку та пари;
 • 70 VG/30 PG – м'який смак та великий об'єм пари;
 • 80 VG/20 PG – дуже густа жижа для потужних пристроїв;
 • 5 VG/95 PG – неймовірно насичений смак за практично повної відсутності пари.

Смак

Складні смаки складаються з багатьох компонентів і вимагають тривалого настоювання. У продажу зустрічаються такі види ароматизаторів:

 • харчові (кава, кориця);
 • есенції фруктів та ягід
 • тютюнові аромати;
 • кондитерські аромати (шоколад, випічка, карамель);
 • імітація алкогольних напоїв;
 • нестандартні.

Бренди рідинБренди

Популярність рідин для паріння залежить від способу виготовлення компонентів, якості ароматизаторів та популярності марки. Дорогі рідини безпечніші і мають багатий смак, що розкривається протягом декількох секунд. Досвідчені вейпери, напевно, хоча б раз зустрічали на ринку продукцію таких брендів, як Amnesia, ZOMBIE PERTY, Smoke Kitchen Trix, Mr. Capitain Black, One Hit Wonder, NKTR, I'M Vape, Frog from fog. В ідеалі краще купувати компоненти і вже з них виготовляти суміші. Таким чином, можна заощадити за рахунок націнки за бренд.

Що таке самозаміс і кому він підійде

Самозамісом називають і процес змішування компонентів жижі, і його результат. За наявності необхідних знань досвідчений вейпер зможе в домашніх умовах приготувати смачну та безпечну суміш з урахуванням усіх своїх уподобань. Однозначно самозамісом не рекомендується займатися новачкам. Потрібен час для вивчення назв компонентів, їх властивостей та сумісності з вейпом та іншими речовинами. До того ж, самостійне приготування жижі дає можливість непогано заощадити: в середньому готові суміші продаються в 2 рази дорожче за свої компоненти.

Приготування самозамісу можна поділити на такі етапи:

 1. Виготовлення основи суміші шляхом змішування у потрібних пропорціях гліцерину та пропіленгліколю.
 2. Додавання нікотину.
 3. Додавання ароматизаторів.
 4. Додавання спеціальних речовин з урахуванням рекомендацій виробника.

Після змішування всіх компонентів деякі рідини для вейпу потрібно додатково настоювати протягом тижнів і місяців. Все залежить від фізико-хімічних властивостей жижі та типів взаємодії її компонентів. Якщо смак не змінюється протягом тижня, це зовсім не означає, що він не зміниться після 1-2 місяців настоювання. Для прискорення хімічних процесів досвідчені вейпери радять збовтувати ємність кілька разів на день та нагрівати суміш до 40°C. Не рекомендується використовувати для цього мікрохвильову піч. Фрагменти стінки пластикового посуду можуть розплавитись і вступити в хімічну реакцію з вмістом. Така суміш може стати небезпечною для здоров'я та життя. Також слід пам'ятати, що кількість інгредієнтів безпосередньо впливає на швидкість їхньої взаємодії, тому чим їх більше, тим довше потрібно настоювати суміш.

Підведемо підсумки

Суміш для паріння повинна бути не тільки приємною, а й безпечною. Це найважливіший принцип вибору компонентів для вейпів всіх типів. Недосвідченим користувачам краще утриматися від експериментів та купити готову рідину, розроблену з урахуванням фізико-хімічних властивостей її компонентів. Це буде дорожче, але без ризиків для здоров'я. Досвідченим вейперам більше підійде самозаміс, але тут потрібно мати великі пізнання та почуття міри. За дотримання всіх вимог до підбору компонентів суміш принесе величезне задоволення від паріння і стане чудовою альтернативою традиційним сигаретам.