Вейп-девайси, на жаль, іноді ламаються. Найчастіше інструкція дістається та читається тільки після поломки, а це вже мало чим може допомогти. При неправильній експлуатації або неналежному зберіганні електронної сигарети можливі серйозні порушення в її роботі. Проблема може з'явитися з кількох причин - іноді слід звернутися до фахівців, а в деяких випадках є можливість полагодити девайс самостійно.

З якими елементами пристрою можуть трапитися проблеми

Поломку вейпа визначити дуже просто - порушується комфортне використання гаджета. Електронна сигарета може почати «плюватися», швидко розряджатися або взагалі перестати працювати. Іноді користувач відчуває присмак гару в парі або відчуває, що звичний запах змінився. Всі ці проблеми можна і потрібно усувати - найчастіше ремонт вейпу обходиться набагато дешевше, ніж покупка нового девайсу для паріння.

Найчастіше плата пошкоджується через протікання рідини, яка потрапляє всередину гаджету з атомайзера і накопичується прямо на поверхні електронної плати. Це може привести як до незначного порушення роботи вейпу, так і до більш серйозної проблеми - короткого замикання. Іноді рідина потрапляє на плату крізь коннекторну частину, навіть якщо при цьому явного протікання не спостерігається. В цьому випадку волога проникає всередину девайсу через конденсат.

Акумулятор

Джерело живлення в електронній сигареті може бути вбудованим або знімним. Однак проблеми, які виникають з акумуляторами, як правило, не залежать від типу батареї. Якщо використовується змінний акумулятор, необхідно вчасно замінювати його на новий. Іноді простіше замінити зламану зйомну батарею, ніж нести вейп в ремонтну майстерню. Якщо ж у девайса вбудоване джерело живлення, похід до фахівця з ремонту скасувати не вийде.

Важливі поради для збереження роботи акумулятора:

 • Щоб мінімізувати ризик поломки батареї, слід заряджати вейп тільки тоді, коли напруга на атомайзер вже не подається. Якщо ж постійно заряджати пристрій, то місткість акумулятора буде знижуватися з кожним разом, і в підсумку джерело живлення стане непридатним;
 • Може трапитися, що плюсові контакти батареї продавляться, а це порушить роботу акумулятора через втрату зв'язку між джерелом живлення і самою електронною сигаретою. В такому випадку можна спробувати підняти ці контакти - так, щоб вони злегка вигнулись. Робити це потрібно твердим і тонким неметалевим предметом.

Атомайзер

У переважній більшості випадків поломки атомайзеру відбуваються через неправильну експлуатацію девайсу. Ця деталь вейпа відрізняється простотою в технічному сенсі, тому спочатку несправний атомайзер - це дуже рідкісний випадок.

Дуже часто несправності відбуваються через неправильне укладання вати. У цьому випадку користувач буде відчувати специфічний присмак при затяжках, або пар, що видихається, буде занадто розрідженим, без звичної густоти. Таке відбувається через те, що рідина подається на випарний елемент в недостатній кількості. Виправити ситуацію можна кількома способами:

 • Заміна гніту;
 • Ретельне укладання вати;
 • Заміна спіралі;
 • Якісне пропалення спіралі та подальше її чищення зубною щіткою під гарячою водою.

Трапляється, що джерело живлення й атомайзер просто не «бачать» одне одного. Якщо акумулятор справний, то допоможе повне розбирання девайсу та видалення конденсату, що скупчився всередині пристрою. Рідина зазвичай порушує контакт, тому від неї необхідно позбутися. Також слід перевірити на предмет цілісності плюсовий пін, що з'єднує атомайзер з коннектором.

Якщо нічого не допомагає, варто перевірити намотування та фіксацію спіралі в стійках. Занадто слабкі затискачі гвинтів, що забезпечують цю фіксацію, порушують контакт між батареєю та атомайзером. Якщо і це не допомагає, залишається останній логічний варіант - купити новий атомайзер і замінити їм непрацюючий.

Причини виникнення найбільш частих несправностей

Нерідко трапляється, що електронна сигарета починає погано працювати або повністю ламається тільки через те, що користувач в принципі не розуміє, як правильно користуватися пристроєм. Щоб не зіткнутися з серйозними поломками девайсу, відразу ж після покупки вейпа бажано уважно прочитати прикладену до нього інструкцію. Слід звернути особливу увагу на підтримуваний опір, а саме - відзначити для себе мінімальний і максимальний поріг. Також при користуванні пристроєм необхідно враховувати оптимальну потужність для атомайзеру. Плюс до цього - обов'язково потрібно ознайомитися з інформацією про особливості зарядки батареї.

Вейп не вмикається

Можливих причин припинення роботи електронної сигарети кілька:

 • Сів акумулятор (потрібне заряджання пристрою);
 • Засмітилися контакти між батареєю та атомайзером (потрібно провести чистку м'якою ганчіркою, змоченою в спирті);
 • Підсів контакт в атомайзері (слід витягнути його механічним шляхом).

Нічого не допомагає, і неможливо домогтися включення гаджета? Тоді потрібно виміряти опір за допомогою спеціального приладу - мультиметра. Показник повинен бути менше ніж 5 Ом. Якщо прилад показує цифру вище, атомайзер потрібно замінити на новий.

Вейп швидко розряджається або зовсім не заряджається

Це найбільш часта проблема, з якою стикаються вейпери. Причини швидкої розрядки електронного пристрою наступні:

 • Дуже часте використання електронної сигарети;
 • Мала місткість акумулятора;
 • Джерело живлення вичерпало свій потенціал - термін експлуатації батареї добігає кінця;
 • Паріння вейпу на холоді.

Якщо роботи девайсу вистачає на дуже короткий час, варто придбати модель з достатньою місткістю батареї. Змінний акумулятор потрібно періодично міняти на новий. І, звичайно, не можна забувати про підзарядку.

Якщо повністю розряджений пристрій не бажає заряджатися, слід просто почекати хвилин 20. Зазвичай цього часу вистачає для того, щоб пішов процес зарядки. Але іноді навіть тривале підключення девайсу до зарядного пристрою не дає результату. Причина може полягати в наступному:

 • Несправність штекера або розрив шнура. Щоб розв'язати проблему, потрібно або віднести в ремонт зламаний зарядний пристрій, або придбати новий;
 • Механічне пошкодження начинки електронної сигарети або потрапляння рідини всередину пристрою. Якщо пошкоджена плата, доведеться її поміняти;
 • Блокування акумулятора. Деякі моделі електронних сигарет оснащені функцією блокування. Щоб девайс знову запрацював, слід кілька разів натиснути кнопку на корпусі гаджета.

Девайс перегрівається

Найчастішою причиною сильного нагрівання вейпу є утворення нагару на спіралі. Вирішується проблема легко - потрібно або почистити нагрівальний елемент, або замінити його. Товстий шар нагару сприяє швидкому нагріванню спіралі, що призводить до підвищення температури всередині пристрою. Можуть бути й інші причини перегріву електронної сигарети:

 • Опір спіралі та вольтаж батареї не відповідають один одному. Щоб усунути проблему, необхідно підлаштувати вольтаж акумулятора під опір спіралі. Якщо ж такої можливості немає, доведеться купити іншу спіраль, опір якої буде підходити до вольтажу джерела живлення;
 • Занадто сильні, різкі й довгі затягування. Найчастіше ця проблема стосується завзятих курців, які звикли глибоко затягуватися звичайними сигаретами. Якщо пристрій сильно нагрівається, слід робити плавні та короткі затяжки тривалістю до 5 секунд;
 • Недостатня кількість рідини, якої не вистачає для якісного змочування гніту. Іноді така проблема з'являється через підвищену в'язкість рідини. Можна розбавити рідину дистильованою водою (досить декількох крапель).

Ще одна причина перегріву девайсу полягає в необережності користувача. Якщо натиснути кнопку живлення, але не використовувати вейп, то він дуже швидко перегріється. Подальше використання пристрою може призвести до появи присмаку гару в парі.

Електронна сигарета плюється

Якщо при роботі вейп стріляє рідиною, швидше за все, в повітропровід просочилася волога. Проблема вирішується за 5 хвилин - необхідно розібрати девайс і гарненько продути атомайзер. Виникнення проблеми може критися і в інших причинах:

 • Мала кількість вати в гніті. Тут потрібно просто змінити вату. Після заміни слід почекати хвилин 10, після чого приступати до експлуатації девайсу. Щоб проблеми більше не виникало, необхідно регулярно міняти вату - бажано щотижня;
 • Занадто багато рідини в баці. Проблема вирішується шляхом зменшення кількості рідини. Надалі важливо не заповнювати вейп рідиною повністю;
 • Тріщина в атомайзері або картриджі. Це вже серйозна поломка - користуватися пошкодженої електронною сигаретою небезпечно. Потрібно знайти тріщину, після чого замінити пошкоджений елемент пристрою.

Чи можна здати вейпи в ремонт і куди звернутися

Несправну електронну сигарету можна віднести назад в магазин, де покупцеві або повернуть гроші, або зроблять заміну на аналогічний, але справний товар. Якщо ж термін гарантії минув, слід звернутися в сервісний центр по ремонту електронних пристроїв для вейпінгу.

Якісний ремонт, зроблений досвідченим фахівцем, - це найпростіший спосіб усунути всі проблеми з девайсом. Щоб легко знайти підходящу майстерню по ремонту електронних сигарет, наберіть відповідний запит в пошуковому рядку в інтернеті.