Девайси HQD займають одну з лідируючих позицій на ринку електронних сигарет, а в Україні займають значне місце за обсягами продажів. З цієї причини продукція компанії регулярно підробляється, причому якість контрафакту зростає. Споживачам варто знати характеристики, якими відрізняється оригінал.

Чим загрожує купівля підробки

Одноразки здатні викликати проблеми зі здоров'ям та звикання, про що офіційний постачальник заявляє відкрито. Але використання неоригінальної продукції значно підвищує ризики з наступних причин:

  • Дешеві комплектуючі. Мікросхеми та інші компоненти не забезпечені необхідною електронним захистом.
  • Брак. Низькосортні матеріали поводяться непередбачувано та здатні завдати користувачеві травми при використанні. Відсоток браку таких реплік доходить до 50.
  • Небезпечні ароматизатори. Для здешевлення виробництва, як правило, застосовуються недопустимі для вдихання ароматизатори. У США вже зафіксовані випадки ураження легень та отруєння.
  • Неякісний нікотин. HQD строго стежить за нікотином, чого не роблять виробники контрафакту. Шкода здоров'ю в довгостроковій перспективі практично гарантований.

Репліки швидко виходять з ладу, а іноді і зовсім не працюють. Заряд тримають погано. У деяких випадках комбінація описаних вище факторів здатна викликати головний біль, нудоту, запаморочення, алергічні реакції.

Як виявити підробку

Розпізнати неоригінальні пристрій стає складніше. Далеко не кожен користувач відразу помітить зовнішні відмінності. Рівень реплік зростає, але є ознаки, які виробник контрафакту подолати не в змозі.

Вартість виробу

Якщо ціна помітно нижче ринкової, це перша ознака копії. Але такий очевидний фактор зустрічається рідко - найчастіше продавці знижують вартість незначно, практично непомітно для покупця. Якщо врахувати низьку собівартість, продаж реплік гарантує більший прибуток. Найкраще перед покупкою ознайомитися з каталогом у офіційного представника HQD в Україні.

Якість упаковки

Ще до відкриття візуально оціните захисну плівку - у справжніх одноразових вейпів вона рівна та акуратна, оскільки HQD використовує якісне фасувальне обладнання. Виробники підробок такого дозволити собі не можуть. Серед інших ознак - відрізняються за розмірами блоки, потерті картонні упаковки.

Наявність в тексті друкарських помилок явно вказує на неоригінальність. Наприклад, в адресі офіційного сайту hqdtech.com змінюється одна буква (hqbtech.com). Багато про що говорять шрифт надрукованого тексту, фарба що використовується, відсутність дати виготовлення.

Упаковка HQD

Якість виробу

Якщо на упаковці не вдалося виявити ознак підробки, слід оглянути сам одноразовий pod.

  Оригінал Підробка
Наявність заглушки Ні Може бути присутнім
Знаки СЕ Рівні, чіткі, опуклі Опуклі елементи відсутні або нанесені криво
Написи на пристрої Опуклі, фарба нанесена рівно і чітко Написи врівень з поверхнею, присутні нерівності шрифту, низька якість фарби

Фаска на донному отворі для повітря

Є Ні

Голограма

Наявність голограми - основний спосіб захисту від копіювання. Зробити по-справжньому якісну голограму поза заводських умов вкрай складно. У офіційній продукції знак «H» добре помітний на світлі, відсутні нерозбірливі написи, символи та букви, неакуратні краї - це ознаки поганої обробки. Тут же вказується адреса офіційного сайту - hqdtech.com (будь-які зміни тут виключені). Необхідно перевірити, що наклейка присутня як на самому блоці, так і на всіх внутрішніх та індивідуальних упаковках.

Голограмма HQD

* При обертанні голограми буква «Н» переміщується вздовж квадрату по куту відбиття

Фірмовий логотип

Тут у пересічних покупців часто виникає плутанина. Якщо зайти на hqdtech.com, то у верхній частині сайту видно логотип компанії з однією рискою у літери Q. Але на самих виробах у Q два хвостика. Цей момент з'явився після ребрендингу, але офіційний сайт залишився без змін. Слід запам'ятати: справжні одноразки на блоці, упаковці та самому пристрої мають два хвостика у Q. Якщо ви виявили хоч десь колишній логотип, то тримайте в руках репліку або застарілий товар з вичерпаним терміном гарантії. У будь-якому випадку використання небезпечно.

Логотип HQD

Перевірка QR-коду

Наступним рівнем захисту після голограми є QR-код. Взагалі, саме його перевірку слід провести відразу, оскільки підробити QR-код не вийде. Всі вони знаходяться в базі HQD. Проскануйте зображення за допомогою смартфона, і, якщо електронна сигарета оригінальна, про це з'явиться повідомлення про підтвердження. В іншому випадку система видасть помилку. Важливо пам'ятати, що код кожного індивідуального пристрою перевіряється тільки один раз.

Перевірка штрихкоду

У ролі додаткової перевірки виступає код вказаний на голограмі.

1. Для його отримання необхідно стерти захисний шар:

Проверка штрихкода

2. Вам необхідно ввести вказаний код вручну на перевірочному сайті:

Проверочный сайт HQD

У разі введення некоректного перевірочного коду Ви побачите наступне повідомлення:

Некорректный код

У разі введення коду оригінальної продукції, з'явиться наступне повідомлення:

Корректный код

Що робити, якщо копія вже куплена

При виявленні явних ознак слід звернутися до продавця за поверненням коштів і довести до відома представників компанії про торгову точку, що займається поширенням підробок (надішліть повідомлення на поштову адресу info@hqdpods.ru). Хорошим рішенням буде звернення до спеціалізованого сервісного центру, який надасть висновок про неоригінальності електронної сигарети. Навіть якщо продавець відмовиться відшкодовувати збитки, з такою документацією не важко досягти мети в судовому порядку.