Електронні сигарети, які прийшли на зміну звичайним, швидко завоювали популярність як у молоді, так і у представників старшого покоління. Але, поряд з правдивою інформацією про ці пристрої, в інтернеті зустрічається чимало міфів. Розглянемо найбільш популярні з них.

Міф 1. Вейп небезпечніше, ніж звичайна сигарета

Серед необізнаних людей розповсюджена думка, що вейпінг - заняття ще більш шкідливе, ніж звичайне тютюнопаління. Насправді це не так. Головна відмінність електронних сигарет від звичайних полягає в повній відсутності процесу горіння, а, отже, виділення диму та тютюнових смол - найбільш шкідливих компонентів.

Вейпінг - це по суті, не куріння, а паріння, оскільки електронка виділяє не дим, а пар. Пар завдає менше шкоди людському організму. Рідини для заправки вейпов містять різну кількість нікотину, тому кожен вейпер може підібрати для себе оптимальну міцність.

Міф 2. До складу рідин входять небезпечні для здоров'я людини хімічні речовини

Вейп небезпечний для здоров'я

Рідини, що заливають в атомайзер випарного пристрою, містять чотири інгредієнти:

Пропіленгліколь і гліцерин - речовини, що використовуються в харчовій промисловості. Їх додають в кондитерські, хлібобулочні, макаронні та ковбасні вироби, в багато напівфабрикатів. Ароматизатори теж активно використовуються харчовою промисловістю та особливої ​​небезпеки для організму не представляють.

Єдиним небезпечним компонентом є нікотин. Про шкоду цієї речовини знає кожен курець. Для бажаючих зменшити негативний вплив на організм є рідини з мінімальним вмістом нікотину та безнікотинові з різними смаками.

Міф 3. Нікотин, що міститься в рідинах, є наркотиком

Сам по собі нікотин - це природний алкалоїд, який дійсно належить до наркотичних речовин. Всім відомо, що він згубно впливає на здоров'я та викликає залежність. Нікотин, що міститься в рідинах для заправки девайсів, ненабагато безпечніший того, що знаходиться в тютюні. А вейпи точно так само викликають залежність, як звичайні сигарети, сигари або цигарки.

Однак шляхом відсутності диму та смол, що виділяються при курінні тютюну, вейпи наносять набагато менше шкоди здоров'ю, і залежність від них не така сильна. Багато курців з багаторічним стажем переходять з простих сигарет на електронні саме для того, щоб легше кинути палити.

Міф 4. Електронні сигарети вибухонебезпечні

Вейп вибухонебезпечний

В інтернеті зустрічається чимало історій про те, як вейп-пристрої несподівано вибухали прямо в роті, відправляючи вейперов на лікарняне ліжко. Таке дійсно трапляється, але винні в цьому не самі вейпи, а неякісні акумулятори.

Сама по собі електронка вибухнути не може, а ось акумулятори поганої якості, старі або пошкоджені можуть накоїти чимало лиха. Тому використовувати потрібно тільки надійні батареї від відомих виробників і строго дотримуватися правил експлуатації. Варто сказати, що сучасні вейпи оснащені захисною електронною платою, тому про їхню безпеку можна не турбуватися. У разі неполадок з батареєю пристрій просто не ввімкнеться.

Міф 5. Пара з електронних сигарет небезпечна для оточуючих

Деякі впевнені, що пар (що видихається вейперами) отруює навколишніх так само як сигаретний дим. Але це не правда. Парова хмара від вейпа не шкодить людям, що знаходяться поруч. Тому пристрій можна парити навіть в приміщенні. Але краще все-таки робити це на вулиці, щоб запах не дратував некурящих.

Електронні сигарети мають свої плюси та мінуси, але вони однозначно менш шкідливі, ніж тютюнові. А робити вибір на користь традиційного тютюнопаління або вейпінгу - тут вже кожен вирішує сам.